Odkryj nowy wymiar muzyki! Przedstawiamy Spotlight Collection – cyfrową kolekcję tokenów stworzoną z myślą o prawdziwych fanach nowych brzmień!

2024 to pierwsza edycja naszego wydarzenia, które łączy świat sztuki i biznesu branży muzycznej. Planujemy, aby ta edycja stała się niezapomnianą! Dlatego przygotowaliśmy dwie limitowane kolekcje tokenów specjalnie dla naszych gości.

Ciesz się muzyką i przeżywaj ekscytujące chwile w trakcie festiwalu jak również na długo po jego zakończeniu!

#TokenMELODY to cyfrowa kolekcja przygotowana specjalnie dla uczestników tegorocznego festiwalu.

Jako posiadacz tokena „Melody” otrzymasz wirtualny plakat festiwalu, 20% zniżki na Spotlight Music Festival 2025, oraz dostęp do zamkniętej grupy fanów Spotlight Collection z informacjami i zaproszeniami na nadchodzące wydarzenia muzyczne!

Ale to nie wszystko – pamiętaj, że zabawa z nami trwa cały rok 😉

Sprawdzaj swoją skrzynkę regularnie – niebawem otrzymasz od nas wiadomość e-mail!

Przygotuj się na niespodziankę w trakcie festiwalu! Dla pięciu wybranych uczestników przygotowaliśmy limitowaną serię tokenów „Harmony”, które będzie można zdobyć podczas wydarzenia.

Jeśli uda Ci się dołączyć do ekskluzywnego grona 5 posiadaczy „Harmony”, otrzymasz darmowy karnet na Spotlight Music Festival 2025, płytę i plakat festiwalu z autografami, upominki od Aquapark Reda i GeloVox oraz dostęp do zamkniętej grupy fanów Spotlight Collection z informacjami i zaproszeniami na nadchodzące wydarzenia muzyczne!

Jak zdobyć #TokenHARMONY? Ujawnimy to w trakcie wydarzenia! 😉 

Cyfrowe tokeny to sposób na reprezentację idei przedmiotu w świecie cyfrowym. W przeciwieństwie do zwykłych plików komputerowych, takich jak zdjęcia, muzyka czy dokumenty, tokeny NFT pozwalają na jednoznaczne określenie właściciela danego obiektu.

Stając się posiadaczem fragmentu kolekcji, nawiązujesz wyjątkową relację z marką i zyskujesz dostęp do unikatowych wirtualnych oraz rzeczywistych przeżyć. Więcej informacji znajdziesz w naszym FAQ. 

NFT (ang. Non-Fungible Tokens) to sposób na opisanie idei przedmiotu w świecie cyfrowym. W odróżnieniu od zwykłego pliku komputerowego (jak np. zdjęcie, muzyka czy dokument) tokeny NFT pozwalają na jednoznaczne określenie właściciela danego obiektu. W jednym momencie tylko jeden użytkownik może posiadać token oraz może decydować o tym czy chce taki token zachować, sprzedać czy wysłać komuś jako prezent.

Tokeny NFT są bezpieczne, a ich historia transferów jest pełna, publiczna i niezaprzeczalna (dzięki technologii blockchain).

Jest wiele przykładów zastosowania NFT na całym świecie! Setki znanych marek, światowych gigantów i cenionych artystów decyduje się na krok w cyfrową przyszłość! 

Kolekcje NFT stworzyły m.in. takie marki jak: Starbucks, Porsche, Gucci, Marriott, czy artyści i gwiazdy pokroju Anthony Hopkins czy Cristiano Ronaldo.

 

NFT znajduje również świetne zastosowanie w świecie sztuki – jednym z głośniejszych projektów artystycznych była współpraca artysty Beeple z domem aukcyjnym Christie’s w ramach projektu Everydays. Natomiast Muzeum w Belwederze, stokenizowało jeden z najsłynniejszych obrazów świata, czyli “Pocałunek” Gustava Klimta.


Chcesz być na bieżąco z projektami NFT? Obserwuj Social Media platformy Influ.com.

Tokeny Melody:

Są 2 ścieżki pozyskania tokenów „Melody”:
1. Wszystkie osoby, które dokonały zakupu biletów na festiwal otrzymają wiadomość email z instrukcją odbioru tokena Melody.

2. Token będzie można odebrać również w trakcie festiwalu. Podczas odbierania opaski festiwalowej – obsługa wręczy uczestnikom ulotkę z instrukcją odbioru „Melody”.

Tokeny Harmony:

Kolekcja 5 tokenów „Harmony” będzie możliwa do zdobycia w trakcie festiwalu podczas dedykowanej akcji promocyjnej.


Uwaga! Aby odebrać tokeny z serii „Spotlight Collection” konieczna jest rejestracja na Influ.compolskiej, bezpiecznej i przyjaznej środowisku platformie do handlu cyfrowymi kolekcjami.

Ponieważ NFT to globalny standard – istnieją tysiące sposobów na ich przechowywanie. Kilka rekomendowanych to:

  • influ.com (rekomendowany) – polska platforma do handlu kolekcjami NFT działająca zgodnie z polskim regulatorem prawnym; Po zakupie, Twój token zostanie umieszczony w Panelu Klienta, w zakładce „Posiadane”.
  • Trust Wallet – jeden z najbardziej popularnych portfeli pozwalających na przechowywanie zasobów cyfrowych. Trust Wallet to aplikacja mobilna wspierająca NFT;
  • Metamask (aplikacja mobilna) – podobnie jak Trust Wallet należy do najbardziej popularnych aplikacji mobilnych pozwalających na przechowywanie tokenów NFT.
  • OpenSea.io – Najpopularniejsza giełda na świecie, aby z niej korzystać i wyświetlać posiadane tokeny NFT należy uprzednio zainstalować rozszerzenie Metamask.
  • Brave – nowoczesna przeglądarka posiadająca zintegrowany portfel obsługujący NFT.


Istnieją również inne sposoby przechowywania NFT, wymagające jednak większej wiedzy – np. portfele sprzętowe (np. Ledger).

Po rejestracji na platformie Influ.com i potwierdzeniu odbioru tokena otrzymasz wiadomość e-mail z instrukcją w jaki sposób możesz skorzystać z przynależnych benefitów.

Nie. Pomimo faktu, że zarówno NFT jak i kryptowaluty mają wspólną historię są oparte o tę samą technologię (blockchain), to jednak reprezentują zupełnie dwie różne klasy obiektów cyfrowych. Chociaż wiele giełd wymiany tokenów (tzw. marketplace’ów) opiera swoją działalność o kryptowaluty, to zakup NFT jest możliwy bez posiadania kryptowalut.

Tak, tokeny NFT (ang. non-fungible token) są legalne w Polsce. NFT służy do reprezentowania niepowtarzalnych przedmiotów cyfrowych lub niepowtarzalnych praw do takich przedmiotów.

NFT nie są objęte specjalnym regulacjami prawnymi. W związku z tym, w przypadku sprzedaży lub kupna NFT, powinno przestrzegać się ogólnych przepisów prawnych dotyczących obrotu towarami i usługami, a także przepisów dotyczących ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa transakcji online.

Jeśli masz pytania dotyczące konkretnych aspektów prawnych związanych z NFT, zalecamy skonsultowanie się z prawnikiem.

Technologia blockchain działa niczym globalny rejestr informacji, w którym ta sama informacja zapisywana jest w wielu miejscach naraz. Dzięki temu oraz dzięki zastosowaniu serii mechanizmów kryptograficznych, danych zapisanych w sieci blockchain praktycznie nie można usunąć ani zmodyfikować. NFT to rodzaj cyfrowego aktywa, którego historię można śledzić w narzędziach służących do przeglądania blockchain – np. https://etherscan.io/.

Nie, obecnie wszystkie blockchainy obsługujące smartkontrakty, w tym NFT (takie jak Ethereum czy konkretnie Polygon, na którym stworzone są tokeny Spotlight Collection), przeszły na technologie ekologiczne. Oznacza to, że nie wymagają już energochłonnych obliczeń w celu utrzymania sieci. Po przejściu z technologii Proof of Work na Proof of Stake w 2022 roku ślad węglowy został zredukowany o 99,95%.

Za tokenizację oraz obsługę “Spotlight Collection” odpowiada Influ.com – polska firma świadcząca usługi tokenizacji marek oraz posiadająca bezpieczną i przyjazną środowisku platformę do handlu cyfrowymi kolekcjami.